سیب زمینی و خواص آن

چهارشنبه 16 دی 1394 ساعت 19:25

سیب زمینی و خواص آن

سیب زمینی برای پوست صورت،سیب زمینی شیرین،سیب زمینی شکم پر،سیب زمینی تنوری،سیب زمینی ترشی

سیب زمینی به صورت سرخ شده طرفدارهای زیادی دارد و چاق کننده است. قابل ذکر است که سیب زمینی سالهای مدیدی است که مورد بی مهری قرار گرفته است, و شهرت نامطلوبی  دارد ولی غنی از کربوهیدرات دارد. بهتر است بدانید که اخیرا، مطالعات علمی نشان داده است که سیب زمینی نباید طرد می شده است. . glycoprotein patatin نیز در سیب زمینی پیدا می شود. این آنزیم lipolytic می تواند در سلامت روزمره تان برای کاهش فشار خون بالا و به عنوان یک آنتی اکسیدان به صورت موثر عمل می نماید.

سیب زمینی،خواص سیب زمینی

بهتر است بدانید که کسانی که مبتلا به دیابت هستند همیشه در مورد بالا بودن سطح قند خون شان نگران هستند و از خوردن سیب زمینی بخاطر قند طبیعی اش ممانعت می کنند. در حقیقت, اجتناب دیگر لازم نیست, اما کنترل لازم است. کربوهیدرات ها هنگامی که در وعده های صحیح گنجانیده شوند, می توانند بخش مهمی از هر برنامه غذایی دیابتی باشند. البته در مورد مدیریت دیابت از طریق وعده های غذایی ایده آل با دکتر صحبت کنید. جالب است بدانید که برای قرن ها، سیب زمینی برای درمان رگ به رگ شدن، کبودی، زخم، و حتی سوختگی استفاده شده است, سیب زمینی به فرآیند درمان کمک می کند . در واقع سیب زمینی بخشی از یک گروه از مواد غذایی مبارزه با سرطان است و برای مبارزه با سرطان رحم و پروستات استفاده می شده است. بدنیست بدانید که کسانی که از التهاب داخلی و خارجی مزمن رنج می برند می توانند از مزایای سیب زمینی برای این بیماری استفاده نمایند.

سیب زمینی،خواص سیب زمینی

خوب است بدانید که فعالیت های روز به روز و بهداشت عمومی را می توان تا حد زیادی با اضافه کردن سیب زمینی به رژیم غذایی تان تحت تاثیر قرار دهید.جالب است بدانید که کسانی که مبتلا به سنگ کلیه هستند می توانند مزایای بسیاری را از خوردن تمام پوست سیب زمینی پیدا کنندکه غنی از مواد مغذی تسکین دهنده نمک قلیایی و موادی مانند مس، منگنز، پتاسیم، و ویتامین B است.

سیب زمینی،خواص سیب زمینی

لازم به ذکر است که خوردن غذاهای با فیبر بالا می تواند یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به موفقیت در کاهش وزن باشد. بهتر است بدانید که کاهش خطر سرطان، به هضم غذا کمک می کند، با بیماری های قلبی مبارزه می کند، و از بیماریهای رایج در سیستم عصبی جلوگیری می کند، اینها همه با خوردن سیب زمینی امکان پذیر است.

سیب زمینی،خواص سیب زمینی

قابل ذکر است که درمان بیماری های پوستی با سیب زمینی راه ارزان و طبیعی است که زیبایی پوستتان را تضمین می نماید از آب سیب زمینی به صورت موضعی استفاده کنید، و یا از سیب زمینی بصورت قطعه قطعه شده بروی پلکتان برای کاهش ظهور گودی های سیاه و تورم استفاده نمایید. سیب زمینی را بیشتر غذاها مورد استفاده قرار می گیرد.

سیب زمینی و خواص آن

مطالب مرتبط:

پیاز

هویچ 

خیار 

گوجه فرنگی

درمان خانگی سوختگی با موادی باور نکردنی!!

دوشنبه 14 دی 1394 ساعت 04:38

درمان خانگی سوختگی با موادی باور نکردنی!!

درمان خانگی سوختگی,بیماری درمان خانگی سوختگی,درمان خانگی سوختگی در بارداری,علائم درمان خانگی سوختگی,درمان درمان خانگی سوختگی,درمان درمان خانگی سوختگی با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان درمان خانگی سوختگی,درمان خانگی سوختگی را چگونه درمان کنیم,درمان خانگی سوختگی در کودکان,درمان خانگی سوختگی در بزرگسالان,درمان خانگی سوختگی در نوزادان,درمان خانگی سوختگی در بهار,درمان خانگی سوختگی در تابستان,درمان خانگی سوختگی در پاییز,درمان خانگی سوختگی در زمستان,آشنایی با درمان خانگی سوختگی,همه چیز در مورد درمان خانگی سوختگی,درمان خانگی سوختگی واگیردار است,درمان خانگی سوختگی و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان درمان خانگی سوختگی

  درمان خانگی سوختگی با موادی باور نکردنی!!


به گزارش بی اس ام اس : سوختگی بر اثر قرار گرفتن پوست در معرض حرارت بیش از حد و برق گرفتگی، مواد شیمیایی و … رخ می دهد. طبقه بندی سوختگی بر اساس بافت های آسیب دیده متفاوت است.سوختگی می تواند به عضلات، استخوان، رگ های خونی و بافت پوست آسیب برساند. سوختگی را می توان به 3 درجه طبقه بندی کرد؛ درجه اول که به پوست آسیب می رساند، درجه2 که به لایه زیرپوست آسیب می رساند و درجه سوم که تمامی لایه پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. سوختگی، علاوه بر آسیب جسمی، روی روان فرد نیز تاثیر می گذارد.

سوختگی علل متفاوتی دارد از جمله:

* تماس با آتش* سوختگی با گاز، برق و یا مواد شیمیایی* آفتاب سوختگی* سوختگی بر اثر جراحی با لیزر و …* تماس پوست با وسایل داغ مانند فر، ماهی تابه و … * اشعه * بخار، آب داغ و روغن داغ.

علائم سوختگی درجه اول:

* قرمزی پوست

* درد و ورم

درمان خانگی سوختگی با موادی باور نکردنی!!

علائم سوختگی درجه دوم:

* تاول

* ورم

* کنده شدن پوست

* درد شدید

علائم سوختگی درجه سوم:

* درد شدید

* سوختگی پوست

* بی حسی

 

علائم شایع سوختگی درجه یک، دو و سه:

*سردرد* تب* ضعف* از حال رفتن* نبض تند * پوست رنگ پریده و مرطوب *لب ها و ناخن های آبی رنگ.

درمان خانگی سوختگی با موادی باور نکردنی!!

درمان خانگی:

* برای درمان آنی سوختگی سطحی می توانید قطعه ای یخ روی قسمت های متاثر (به مدت چنددقیقه) قرار دهید.

* مالیدن عسل و باند پیچی کردن قسمت سوخته نیز برای کاهش درد و بهبود آن مفید است.

* مقدار زیادی ماست روی سوختگی قرار دهید و پس از 20 دقیقه بشویید. ماست علاوه بر خنک کردن درد را تسکین می دهد.

* برای تسکین درد و درمان سوختگی، قسمت سوخته را به مدت  چند دقیقه در شیر پرچرب فرو کنید.

* سفیده تخم مرغ نیز برای درمان سوختگی موثر است.

* برای سوختگی های شدید، روغن استوقدوس روی زخم بمالید.

* برگ های تازه آلوئه ورا را روی محل سوختگی بگذارید.

* پس از خوب شدن، محتویات کپسول ویتامین E را روی قسمت مذکور بریزید تا از ایجاد لکه جلوگیری کند.
* جالب است بدانید که با مالیدن کمی مایع ظرف شویی درد سوختگی کاهش می یابد.

**** لازم به ذکر است که تنها اقدام سریعی که در مورد سوختگی از نظر علمی تایید شده است استفاده از آب ولرم به مدت 15-10دقیقه در محل سوختگی است و در استفاده از مواد خانگی برای درمان سوختگی موارد زیادی از افزایش آسیب دیدگی بافتی و بروز عفونت در سوختگی ها را شاهد هستیم .

درمان خانگی سوختگی با موادی باور نکردنی!!